אחסון אתרים - כדאי לדעת

 

אחסון אתרים בחברות אחסון אתרים היא הדרך הבטוחה ביותר למנוע תקלות תקשורת טכניות. אחסון אתרים על גבי תיקיות FTP היא הדרך החינמית לאחסן אתרים! אחסון אתרים בחברות אחסון אתרים חינם תמורת פרסום של גוגל הוא מודל משתלם אבל רק לאתרים שלא בונים על רווחים מפרסום באופן עצמאי וחשוב גם לדעתעל האופציה של אחסון אתרים בחו"ל. אז לפני שאתם מקבלים החלטה חפוזה, כדאי שתדעו מהן האופציות העומדות בפניכם בכל הנוגע לשטחי אחסון אתרים.

 

אחסון אתרים בארץ ובחו"ל:

יש כיום אלפי חברות בכל רחבי העולם המעניקות לבעלי אתרים את האופציה לקבל שירותי אחסון אתרים כולל תמיכה טכנית של האתר על גבי שרת. רק בארץ פועלות עשרות חברות המציעות שירותי אחסון לבעלי אתרים מכל סוג שהוא. המודל של החברות הללו הוא מגוון: הן נהנות מדמי אחסון ישירות מבעלי האתרים או לחילופין, נהנות מכספים ישירות ממנוע החיפוש תמורת שידור פרסומות באתרים היושבים על השרתים שלהם. לבחירת בעלי האתרים קיימות כיום אופציות מגוונות כשבין האופציות קיימות מדינות שונות בהן ניתן לקבל שירותי אחסון אתרים. כאשר מדובר על אתרים בעברית אשר פונים לציבור הישראלי, כדאי מאוד לבחור באופציה של אחסון אתרים בחברה מקומית המחוברת לרשת מקומית אך כאשר מדובר על אתר באנגלית ו/או בכל שפה אחרת, אתר הפונה אל הקהל הבינלאומי, כאן דווקא רצוי לבחור חברות בינלאומיות כפתרון אחסון.


אחסון אתרים בתשלום:

כמו כל שירות או כמו כל מצרך היום, פרט לאוויר (לעת עתה), אחסון אתר הינו בתשלום. המודל של אחסון אתרים בתשלום הוא מאוד בסיסי.עלות האחסון נמדדתעל פי נפח האתר,ככל שאתר בעל נפח גבוה יותר והוא מכיל קבצים יותר כבדים (סרטוני וידיאו, קבצי מוזיקה, ארכיון גדוש כתבות ועוד), כך עלות האחסון היא גבוהה יותר.אחסון אתרים בתשלום הוא מודל פשוט של אחסון אתר על פי חישוב לפי נפח, החל מכשלושה דולרים ליום אחסון.


אחסון אתרים תמורת פרסום:

עבור מי שלא רוצה לשלם גם שלושה שקלים עבור יום אחסון ולפעמים כאמור אף יותר כאשר מדובר על אתר כבד, יש את האופציה של אחסון אתרים בחינם אך יש לזה מחיר - בעל האתר חייב לאשר לחברת האחסון להעלות באנר (פרסום) של מנוע החיפוש גוגל. כך שבמקום לשלם לחברת אחסון אתרים, בעל האתר מעניק לה שטח פרסום קטן בעמוד הבית וחברת האחסון גובה ממנוע החיפוש כספים בתמורה לחשיפת מידע והפניות לאתרים ולקמפינים אחרים ברשת.


אחסון אתרים ב-ח-י-נ-ם:

יש דרך אחת אחרונה ורלבנטית של אחסון אתרים בחינם אין כסף והיא כמובן העלאת קבצי האתר כולם לתיקיית FTP על הרשת. כמו מידע הנשלח במייל ונמצא תמיד על איזשהו "ענן" ברשת, כך האתר כולו נשמר על גבי הרשת במקום על שרת (במקום על חומרה). זהו מודל חינמי ולכן הוא מבוקש בעיקר על ידי בעלי אתרים חדשים חסרי תקציב.