שיווק באינטרנט - הפלטפורמה השיווקית החזקה ביותר כיום

יש כיום הנחה רווחת לפי ניהול שיווק נכון, רווחי ובעל אפקט מיידי הוא ניהול שיווק באמצעות רשת האינטרנט. לא בכדי, בפקולטאות ללימודי ניהול, פרסום, שיווק ויחסי ציבור, בין אם מדובר על מוסדות אקדמיים או מכללות להכשרהמקצועית לתחומי השיווק והפרסום, יש דגש מירבי על האינטרנט ככלי שיווק מרכזי. אז מה יש בצירוף הזה "שיווק באינטרנט" שמצליח לדחוף הצידה את כל המדיות האחרות / המסורתיות בהקלקה אחת?

 

שיווק באינטרנט - הדרך להגיע לכל קהל בארץ:

שיווק באינטרנט הוא גם הדרך להגיע לקהל יעד עצום כי כולם כיום נמצאים באינטרנט (וזאת לעומת עיתונים יומיים, ערוצי רדיו או שלטי חוצות ועוד שלא ניתן להגיע דרכם לכולם) אך יחד עם זאת, שיווק באינטרנט מאפשר שיווק ממוקד לקהל או לקהלי יעד ספציפיים. עם במודעת עיתון יומי אפשר לפרסם רק נוסח אחד, הרי שבאמצעות שיווק באינטרנט אפשא לפרסם אין סוף מסרים כך שיתאימו לכל קהל יעד בצורה ממוקדת ואפקטיבי לדוגמה: באתר של נשים ואימהות אפשר להעביר מסר בשפה שמדברת אל נשים ואמהות בפרט ואילו באתר של סטודנטים אפשר לשווק בדיוק את אותו מוצר או שירות רק להציג אותו כייחודי לסטודנטים, כמובן בשפה סטודנטיאלית כך שתתאים בדיוק לקהל היעד. ניהול שיווק באמצעות האינטרנט הוא אידיאלי מפני שהאינטרנט מאפשר פילוח מצד אחד ומצד שני - שיווק באינטרנט מבטיח פניה לציבור עצום בו זמנית אשר זמין ונגיש לחומר 24 שעות ביממה.


שיווק באינטרנט - הדרך להגיע לכל קהל בעולם:

עבור חברות רבות קיום המנהלות קשרי סחר עם מדינות שונות או השואפות לפרוץ לשווקים חדשים - שיווק באינטרנט הוא בעצם ביסוס תשתית לפעילות בינלאומית. ניהול שיווק בערוצי האינטרנט, החלמבניית אתר ביית באנגלית וקידומו ברשת הבינלאומית או בניית אתר בית בשפה זרה בה מדברים במדינת היעד (לדוגמה: אם חברה רוצה להתפתח - לפתוח סניף או למכור את המוצרים באנגליה, היא צריכה לפרסם תכנים באנגלית וכן להקים אתר עם סיומת UK בכדי שהגולשים המקומיים שם יוכל להחשף למידע אודות החברה. כמו כן, שיווק באינטרנט כאשר מדובר על  שיווק בינלאומי הוא שיווק ממוקד מאוד ומושקע מאוד מבחינת: תמונות, קטעי וידיאו, מצגות ועוד.


שיווק באינטרנט - כמה שיותר זול וככה יותר משתלם:

שיווק באינטרנט הוא לא בכדי מילת הקסם של כל מנהל שיווק צעיר אשר רוצה להפגין את כישוריו בחברה. שיווק באינטרנט הוא זול ביחס לכל שאר המדיות: ביחס לפרסום באמצעות שלטי חוצות, פרסום במודעות עיתון, פרסום ברדיו ואף זול יותר מיחסי ציבור. שיווק באינטרנט הוא הערוץ האופטימלי מבחינת ההשקעה ובעיקר - מבחינת חישוב ההשקעה ביחס לתשואה.לא רק שכיום שיווק באינטרנט מוכר כשיטת שיווק אפקטיבית ביותר לטווח הארוך עם העלויות הנמוכות ביותר - שיווק באינטרנט מבטיח תוצאות מיידיות, מה ששום שיטת פרסום, קידום מכירות, יחסי ציבור, שיווק ישיר, דיוור ישיר ועוד לא מבטיחות. שיווק באינטרנט היא שיטה שאין לה תחליף ולא מסתמן אחד בטווח הארוך.